A szakértő szerint a gazdaság négy ágazatát érintő válságadók a rendszerváltás óta kapott adókedvezmények miatt megalapozottak, ugyanakkor azt a veszélyt hordozza, hogy Magyarország elveszíti legfőbb versenyelőnyét, az olcsóságot.
Szerinte az a multicég, amelyik már itt van, nem fog kivonulni emiatt, legfeljebb kevesebb lesz a profitja. Azok, azonban akik most tekintenek a régióra azoknak egyértelműen negatív üzenet a válságadó. Ugyanakkor nem biztos, hogy Magyarországnak az adókedvezményekkel kell versenyeznie. Az országról alkotott kép csak egy eleme az adórendszer, s ennél sokkal fontosabb, hogy a gazdasági környezet miként alakul a jövőben.
Bunna Gyula úgy látja, a nem tisztán pénzügyi tényezők, mint például a felnőtt lakosság oktatásban való részvétele legalább annyira fontos a befektetők szemében, mint az adórendszer, vagy a munkaerő ára. Hozzátette, ha az évtizedek óta tartó szükséges strukturális átalakítások elmaradnak, akkor a külföldi befektetők, az ország hitelezői és főként a magyar adófizetők roppant csalódottak lesznek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.