A Magyar Kormány és a Nemzetgazdasági Minisztérium teljes mértékben egyetért az Európai Unió Versenyképességi Paktumának céljaival. A versenyképesség növelése, a foglalkoztatottság emelése, a közpénzügyek fenntarthatóságának javítása és a pénzügyi stabilitás megerősítése mind olyan cél, amely egybeesik a magyar érdekekkel. A stabilitási paktum egyik sarkalatos pontja azonban, hogy az egyezményt aláíró országok a társasági adó mértékét harmonizálják, azaz egyeztetik.
A március elején bemutatott Széll Kálmán Terv egytől egyig tartalmazza azokat a lépéseket, amelyek megteremtik Magyarország pénzügyi, gazdasági stabilitását. A társasági adórendszer harmonizációja azonban nem áll Magyarország érdekében, hiszen a magyar gazdaságpolitika kifejezetten azt célozza, hogy hazánk az üzleti vállalkozások számára a legkedvezőbb befektetési célpont legyen - olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.
Ehhez a jelenlegi magas adóterhelés csökkentésére van szükség, amelyet hazánk elkezdett az arányos, egykulcsos és Európában egyik legegyszerűbb személyi jövedelemadó rendszer bevezetésével, a 10 kisadó eltörlésével, valamint a társasági jövedelem adókulcs 500 millió forint nyereséghatárig 10 százalékra történő mérséklésével.
A Nemzetgazdasági Minisztérium elemzése szerint ma Magyarországnak nem áll érdekében a Stabilitási Paktumhoz csatlakozni. Magyarország ugyanis minden olyan lépést megtesz, amely az EU strukturális paktumában szerepel, sőt a Széll Kálmán Terv ennél még ambiciózusabb intézkedéseket tartalmaz, úgy, hogy közben adórendszerünk függetlenségét is megtartjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.