A jelentés készítői tíz országban 380 ezer vállalatot vizsgáltak meg. Az a tény, hogy a négy-öt éve működő vállalatok közül mindössze 1 százalék felelős a létrehozott munkahelyek 44 százalékáért, azt mutatja, hogy a start-upok szűk elitje hatékony a munkaerőpiacon, ellentétben a korábbi feltételezésekkel.
A WEF szakértői ennek alapján azt javasolják a kormányoknak, hogy gondolják át újra a kkv-k támogatására vonatkozó stratégiájukat; ahelyett, hogy számtalan kiscéget segítenek, koncentráljanak a kevés hatékony vállalkozásra – írja a SmartCompany.
A szakértő csapat arra emlékeztet, hogy a kormányoknak világszerte meg kell vizsgálniuk, mi teszi hatékonnyá ezt a néhány céget. Mint fogalmaznak, a helyi sikertörténetek elemzése többet ér, mintha másolnák a Szilícium-völgyet. Emellett a döntéshozóknak el kell kerülniük az olyan adózási szabályok alkalmazását, amelyek kifejezetten sújtják az induló cégeket. Ezek közé tartozik a fiatal cégekre kivetett magasabb adóteher, illetve az alacsony foglalkoztatási kedvezmények.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.