Idegesen nyitottak a hajnali órákban az ázsiai börzék, miután nem sikerült a Fehér Háznak megegyeznie a kongresszusi republikánusokkal az adósságplafon megemeléséről. Az ázsiai indexek esésével párhuzamosan rekord szintre, 1,624 dollárra kapaszkodott az arany unciája, és erősödött a svájci frank, a japán jen és a dollár is, mint klasszikus menedék devizák. A recessziós félelmek miatt az olaj árfolyama hétfő hajnalban jó 1 százalékot esett.
Az Equilor elemzésében kifejti: nagy jelentősége a Moody’s lépésének már nincs, gyakorlatilag "muszájból" váltotta be ígéretét a hitelminősítő, de nyilván a görög piac így is, úgy is karantén alá került már jó ideje, ott legfeljebb közös megegyezéssel az EKB és az EFSF alap jelenhet meg vásárlóként, ezek az intézmények pedig csütörtökön jelezték, hogy a görög program keretében fognak eszközölni vásárlásokat, és a jegybank is elfogadja fedezetként a görög kötvényeket a besorolástól függetlenül.
A Moody''s figyelemfelhívása annyiban azért szót érdemel, hogy továbbra sem teljesen világos milyen formában fogják vállalni a magánbefektetők, hogy megújítsák a görög kitettségüket, milyen kamatra és milyen futamidőre fogják velük lecseréltetni az eddig birtokolt görög kötvényeiket, vagyis tény, hogy valószínűleg legtöbbjük hosszabb távon szeretett volna szabadulni az itteni kitettségtől, ez mégsem lesz olyan egyszerű.
Öröm az ürömben, hogy a Moody''s ma reggeli jelentésében azt hangsúlyozta, hogy egyik eurózóna tagállamnál sem lát a görögökéhez hasonló méretű problémát, így legalább a szavak szintjén a hitelminősítő is a "ragály" megállításában érdekelt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.