Az ifo gazdaságkutató intézet által az MTI-hez eljuttatott elemzés megállapítja, hogy nem csupán az aktuális helyzet megítélése romlott a felmérésben résztvevő szakemberek körében, hanem az elkövetkező hat hónap kilátásainak megítélése is.
A harmadik negyedévben a világgazdasági üzleti hangulatindex 97,7 pontra gyengült a második negyedévi 107,7 pontról. Az aktuális hangulat megítélése 99,1 pont a második negyedévi 108,4 pont után, az elkövetkező hat hónap kilátásainak megítélése pedig 96,5 pontra gyengült a második negyedévi 108,4 pontról.
Észak-Amerikában az üzleti hangulatindex a hosszú távú átlag alá süllyedt elsősorban az aktuális üzleti környezet megítélésének romlása miatt. Az elkövetkező hat hónapra vonatkozó várakozások csak kismértékben romlottak. Az összesített hangulat index 81,2 pontra csökkent a második negyedévi 98,7 pontról.
Nyugat-Európában a gazdasági hangulatindex 2009 eleje óta első alkalommal csökkent a második negyedévi 115,1 pontról 105,2 pontra a harmadikban, elsősorban a kilátások romlása miatt. A WES szakértői szerint a jelenlegi helyzet megítélése viszont alig romlott valamit.
Ázsiában a gazdasági hangulatindex a hosszú távú átlag felett maradt, de 101,8 pontról 94,7 esett a harmadik negyedévben mind az aktuális helyzet, mind a kilátás megítélésének romlása miatt.
A felmérés a dollárt és a fontot megfelelő árfolyamon látja, az eurót, a jent viszont túlértékeltnek tartja. A dollár árfolyamában azonban ennek ellenére is csökkenést várnak az elkövetkező hat hónapban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.