"Ha csökken az export, amelyen a német gazdasági modell nyugszik, akkor a szövetségi kormány felléphetne ezzel szemben" - hangoztatta Lagarde a Der Spiegelnek nyilatkozva. Véleménye szerint ugyanis a gazdaság támogatását célzó állami intézkedésekhez megfelelő a mozgástér. Mint mondta, a szomszédos országok számára is pozitív lehet, ha Németország serkenti gazdaságát.
Lagarde síkra szállt annak érdekében, hogy "az országok kiigazítsák a takarékossági kurzusukat, és a növekedést támogató intézkedéseket vegyenek fontolóra." Az IMF vezetője szerint a nyár folyamán egyértelműen bizalmi válság alakult ki a világgazdaságban, ezért minden államnak lépéseket kell tennie annak érdekében, hogy megtörjék az ördögi kört. Ez Lagarde szerint a gyenge növekedés és a hatalmas államadósság kombinációját jelenti. Mint mondta, a bankok jelentős mennyiségű államkötvényt tartanak a kezükben, ha a bankok további nehézségekkel néznek szembe, akkor újabb államok kerülhetnek bajba.
Lagarde kiemelte: nem gondolja, hogy a túl sok adósság problémáját további adóssággal kellene leküzdeni, de – mint fogalmazott – egy kormány sem ragaszkodhat makacsul az elveihez egy olyan világban, ahol minden mindennel összefügg. Hozzátette: az EFSF mostanra kellően rugalmassá vált, a másodlagos kötvénypiacon való vásárlás lehetősége megnyugtatóan hathat a piacokra. Mint mondta, az eurózóna vezetői erősen elkötelezték magukat a gazdasági közösség fenntartása mellett, ebbe pedig az EFSF megnövelés is beletartozik, amennyiben erre szükség van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.