Úgy fogalmazott: "A három lépcsős hozzáállást figyelembe véve, csak a magánszektor, illetve az állami támogatás után jönne az európai szint, így az igényelt összeg vélhetően mérsékelt lesz".
A szakember arra hívta fel a figyelmet, hogy a már korábban bajba jutott országok, Írország, Portugália és Görögország már rendelkeznek a bankok feltőkésítésére elkülönített összegekkel, hiszen ezek szerepelnek a mentőcsomagokban.
Elemzők attól tartanak, hogy amennyiben az EFSF-nek jelentős forrásokat kell biztosítania a bankok megsegítésére, úgy a 440 milliárd eurós tényleges hitelezési kapacitása elégtelen lehet esetleges újabb tagállami mentőcsomagok finanszírozására. Az elmúlt hetekben több euróövezeti vezető is a bankok feltőkésítésének szükségességére hívta fel a figyelmet. Közgazdászok 100-200 milliárd euróra teszik egy ilyen akció végösszegét.
Frankel pénteken elmondta: az EFSF rövid távú - egy évnél rövidebb lejáratú - papírokat is kibocsát majd, ami könnyebbé teszi a nagyobb források bevonását. Ezzel rugalmasabbá és többrétűbbé válik az EFSF működése - tette hozzá.
Euróövezeti források szerint az Eurogroup és az euróövezeti tagállamok vezetői egy átfogó megoldási tervet készítenek elő az euróövezeti adósságválság megoldására. Médiaértesülések szerint a lehetséges forgatókönyv részleges, rendezett keretek között lezajló görög államcsődöt, a bankok feltőkésítését és a tovagyűrűző hatások megfékezését, illetve az EFSF kapacitásainak tőkeáttételes növelését tartalmazza. Elemzők szerint a terveket az Európai Tanács október 23-i ülésén, illetve az iparilag fejlett államok G20 csoportjának november eleji csúcstalálkozóján hagyhatják jóvá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.