A Neue Zürcher Zeitungnak nyilatkozva kifejtette, ehhez az is szükséges azonban, hogy azok a bankok, amelyek portfóliójában "rossz" állampapírok vannak, önkénesen vállalják az adósságcsökkentést, ugyanis bármilyen kényszer esetén léphetnek a hitelminősítők. Juncker a Neue Zürcher Zeitungnak nyilatkozva 50 százalékban jelölte meg a görög adósságleírás szükséges mértékét a pénzintézetek számára, hozzátéve, hogy semmiképp nem szabad kényszeríteni a bankokat a válságenyhítésben való részvételre.
Az eurócsoport vezetője a lapnak nyilatkozva részletesen ecsetelte, milyen láncreakciót indítana el egy esetleges görög csőd. Juncker a bankok és a pénzügyi rendszer teljes összeomlásával és polgárháború kialakulásának kockázatával számol. Emellett a válság átterjedhet az ír, portugál, spanyol és olasz gazdaságokra is. A politikus úgy véli, ennek az eseménysorozatnak nem csak az eurózónára, de Svájcra, sőt, a globális pénzpiacra nézve is pusztító következményei lennének.
A lap feltette a kérdést: nem gondolja-e, hogy a részben általa kidolgozott Maastricthi szerződésbe ütközik a csődközelbe kerülő államok kimentése? Juncker szerint a válasz nem, ugyanis a szerződésben csak az szerepel, hogy az egyes tagállamok adósságait nem vállalhatják át más országok, de – érvel Juncker – semmi nem tiltja, hogy az államok kisegítsék egymást a nehéz időkben. Más kérdés, hogy abban ő is egyetért: gyorsabb és olcsóbb lett volna, ha a görög hiteleket egyszerűen átvállalja az EU bizonyos feltételek teljesítéséért cserébe, ez azonban már megsértette volna a Maastrichti szerződést.
Juncker belátja, hogy a szerződés 1991-es kidolgozásakor ilyen részletek nem merültek fel, általános gazdaságpolitikai közösség felépítésében gondolkoztak és a mozgásteret korlátozta, hogy Németország nem vállalt ennél nagyobb kötöttséget, miután feladta rendkívül erős devizáját.
Juncker továbbra is a kitart a "több Európa" szlogenje mellett, hozzátéve: nem biztos abban, hogy azok, akik egyetértenek ezzel, tudják, hogy a gyakorlatban ez mit jelentene. Az eurogroup vezetője szerint ez nem pusztán közös gazdaságpolitikát, de konkrét versenyképességet javító intézkedéseket is magába foglal. Ő személy szerint nem ellenezné egy közös uniós nyugdíjkorhatár és minimálbér bevezetését sem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.