A jegybanki szakember kifejtette: "nem látok bizonyítékot arra, hogy az Egyesült Királyságban, vagy az Amerikai egyesült Államokban az ilyen intézkedések jelentősen erősítették volna a gazdaságot".
A piac és néhány euróövezeti politikus egyre nagyobb nyomást helyez a frankfurti székhelyű szervezetre, hogy a bajba jutott államok kötvényeinek nagyszabású felvásárlásával járuljon hozzá az euróövezeti gondok mérsékléséhez. Az EKB azonban rendre elutasítja az ilyen kéréseket, mivel szerinte az összeegyeztethetetlen azzal a jogszabállyal, amely szerint nem finanszírozhat tagállami költségvetést.
A meglévő kötvényvásárlási programról (SMP) - amelyet hivatalosan a pénzpiaci stabilitás fenntartása, azaz a monetáris politikájának transzmissziós hatékonyságának megőrzése érdekében folytat - Draghi elmondta: "az se nem végtelen idejű, se nem végtelen mértékű".
Az EKB elnöke kijelentette: többre van szükség a monetáris intézkedéseknél, hogy helyreálljon a piaci bizalom, és az európai kormányoknak azonnal intézkedéseket kell bejelenteniük költségvetéseik konszolidációja érdekében. Draghi mindazonáltal üdvözölte és "áttörésnek" nevezte az európai állam- és kormányfők előző heti megállapodását, amellyel igyekeznek mélyíteni a közös gazdaság kormányzást. Felszólította ugyanakkor az európai vezetőket, hogy "egyértelműen" fogalmazzanak a kérdésben, és haladéktalanul teljesítsék kötelezettségvállalásaikat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.