Nem lehet további finomítókat, vagy olajkutakat építeni, ugyanakkor komoly regionális multinacionális vállalat a régióban csak Magyarországon található.
Új eszközöket kell a kezünkbe venni, a mai döntések mind hatással vannak a jövőre. Tudni lehetett, hogy a különadók hogyan fognak hatni, mintha kitolták volna a megtérülési időt. Ha azonban itt lett volna a vége, akkor rendben lett volna, ugyanakkor, ami ezt a lépést követte az mind a bizonytalanságot szította.
Meg kell vizsgálni, hol vagyunk versenyképesek. Nincs olyan változtatás, aminek nincs vesztese, ha viszont eltoljuk a problémák megoldását, az is fájdalmas. A nagy huszárvágásokkal vagyunk hajlamosak alkalmazni. Ezeket 1-1,5 év után depressziós időszakok követték, amikor kiderült, hogy nem hatottak. Gyorsan tudunk reagálni a válsághelyzetekre, de a depressziós időszakban mindig visszarendeződés következik.
A relatív lemaradásunk a fenntartható változások elmaradása miatt következett be. Magyarországon a gazdaságpolitika kevésbé volt sikeres a kiadások kordában tartásában. Tartós csökkenés a piacgazdaságunk történetében nem volt, és ez még az optimista variáció szerint sem lesz jobb 2014-ig. A bevételek kapkodó változtatása ennek eredménye, és ez teszi kiszámíthatatlanná a környezetet. Példaként emlegette Szlovákiát, ahol 15 százalékponttal csökkentették a kiadásokat. Ez nem csak az egykulcsos adó eredménye volt, hanem szisztematikus átalakításé.
Magántőke esetében nincs értelme külföldi és magyar tőkéről beszélni. Csak amiatt nem kell agyontámogatni egy vállalkozást, mert magyar, egy bizonyos méret felett ugyanúgy el fogja hagyni az országot, ha külföldön sokkal jobb lehetőségeket lát.
A vállalat a hatékonyságnövelő beruházásra költi a pénzt, fel vannak készülve a recessziós időszakra, ilyenkor „bespájzolnak”. A pénzpiaci drágulást azonban megérzik, még akkor is, ha a bevételnek már kevesebb mint fele érkezik Magyarországról a MOL esetében.
Nálunk már a 80-as években kialakult egyfajta magángazdaság, ezért máig erősebb az ország például a szerződéses fegyelem és a vállalkozói kultúra, mint a többi volt szocialista országban. Elkényelmesítette azonban az állam nagyobb részvétele, az erősebb védőháló a vállalkozókat. Az állami MOL-részvényvásárlásról csak annyit mondott: hosszú távon nem csinált rossz üzletet azzal az állam.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.