A Financial Times forrásmegjelölés nélküli információja szerint - amely cikket a lap brüsszeli, budapesti és frankfurti tudósítói jegyeznek - az Európai Bizottság kedden hivatalosan értesítő levelet küld Budapestnek, amely vázolni fogja az bizottság kifogásait, és teljesítési határidőt szab Budapestnek, illetve ellenkező esetre jogi eljárást helyez kilátásba.
A Handelsblatt című üzleti lap Európa elveszíti a türelmét Magyarországgal szemben címmel közölt beszámolót. Stefan Menzel bécsi tudósító írásában kifejtette: a jegybankra vonatkozó törvény csak az utolsó csepp a pohárban. Az EB és Budapest viszonya régóta felhős, hiszen "Orbán újra és újra megsérti az EU-ban megszokott normákat".
A Der Spiegel című német hírmagazin Magyarország - Menetiránnyal szemben Európában címmel közölt beszámolót a magyar gazdasági, politikai helyzetről. Clemens Höges úgy vélte, hogy a "nacionalista" Orbán Viktor "pénze is elfogy, a gazdaság lebénul, a polgárok szenvednek". Höges összefoglalta az utóbbi hetek gazdasági folyamatait, majd kifejtette: az ország "igazi problémáját Orbán Viktornak hívják". A kibontakozó nemzetközi "huzavona kockázatos játék", és "talán mindkét oldal blöfföl", hiszen Magyarország esetleges államcsődje súlyosan érintene európai bankokat".
Nyolcoldalas összeállítást, gazdasági rovatában pedig jegyzetet közölt Magyarországról a Profil című osztrák hetilap. Orbán Viktor "kifogy a pénzből", "autoriter projektjén" megjelentek az első repedések - írta bevezető írásának alcímében a magazin budapesti tudósítója, Gregor Mayer. A szerző felidézte az elmúlt hét eseményeit, és kifejtette véleményét, mely szerint a magyar miniszterelnök lerombolta a befektetők bizalmát, amely immár a szavazói egy részének is világos.
Az összeállításban a lap riportot közölt az Új Színház körüli vitáról, a Hősök, királyok, szentek című kiállításról, a romakérdésről és a civil szerveződésű tüntetésekről.
Prőhle Gergely a Külügyminisztérium helyettes államtitkára lapnak adott interjúban azt mondta, a kormány valóban teljesen átalakítja az országot, de nem azért, hogy a saját igényeihez alakítsa, hanem mert a régi rendszer "egyszerűen nem működött". A tudósító kérdésére, hogy igazságtalanul bánnak-e Magyarországgal, úgy válaszolt, nem nevezné ezt igazán igazságtalanságnak, sokkal inkább aránytalanságnak.
Heller Ágnes többek között annak a véleményének adott hangot a lapban, hogy a január másodikai, Operaház előtti tüntetéssel megszűnt a "nagymértékű apátia" Magyarországon.
Otmar Lahodynsky a Magyarországon tevékenykedő osztrák vállalatokról szóló jegyzetében azt írta, hogy a Raiffeisen elemzői valószínűtlennek tartják, hogy államcsőd következne be. A helyzet nem örvendetes, de messze nem olyan fenyegető, mint ahogy azt most jellemzik - mondta a lapnak Gunter Deuber elemző.
A Profil gazdasági rovatában megjelent kommentárjában Franz C. Bauer többek között arról írt, hogy a rögzített árfolyamon való hiteltörlesztés több százmillió eurójába kerül az osztrák bankoknak. Másrészről Magyarország "kiesése" - írta - még többe kerülne az osztrák pénzügyi vállalkozásoknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.