A javaslatot Geraszimisz Giakumatosz volt miniszter, egyszersmind a Nea Dimokratia (ND) konzervatív párt parlamenti képviselője tette a BZ-nek. "Az Akropoliszt és más kulturális örökségnek számító helyeket egy magánvállalatnak kellene bérbe adnunk azért, hogy pénzt szerezzünk a költségvetés számára. Jobb ugyanis műemlékeket bérbe adni, mint csökkenteni a béreket és a nyugdíjakat" – fejtegette a politikus.
Sok görög eddig nem fogta fel a válság mértékét, ezért kell most mindenhol pénzforrás után kutatni. A lap emlékeztet arra, hogy korábban több német parlamenti képviselő követelte görög ingatlanok eladását az adósságtörlesztés érdekében. Görögországban erre akkoriban felháborodással reagáltak. Lukasz Papademosz a napokban első ízben figyelmeztette honfitársait arra, hogy Görögországnak esetleg ki kell lépnie az euróövezetből és visszatérnie a drachmához. A német lap szerint sok görög nem veszi komolyan Angela Merkel német szövetségi kancellár szolidaritási nyilatkozatait, a nyilvánosságban ezért egyre gyakrabban beszélnek a drachma újra bevezetésének forgatókönyvéről.
Mint arról beszámoltunk, a közeljövőben ismét módosulhat a Görögországnak szánt második, jelen állás szerint 130 milliárd eurós nemzetközi hitelcsomag – a Nemzetközi Valutaalap egy belső dokumentuma szerint legalábbis –, mivel az ország még a legutóbb elfogadott tervek mellett sem lesz képes hosszú távon fenntartani adósságpályáját.
A Spiegel által megszellőztetett IMF-tanulmány három lehetőséget említ a probléma orvoslására: vagy a görög állam hajt végre az eddiginél is keményebb megszorításokat, vagy az ország külföldi hitelezői vállalnak be még nagyobb veszteségleírást, vagy az euróövezeti országok tesznek be még több pénzt a görögmentő kalapba. Arról már korábban szivárogtak ki hírek, hogy a görög kormány ötven százalék helyett hetvenszázalékos adósságelengedést szeretne elérni hitelezőinél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.