A magyarok "imádnak" tudományos, ipari és matematikai újítóikról beszélni, és a jelek szerint most előkerült egy "új magyar úttörő", a világ legrosszabbul fizetett jegybankárja - állt a Financial Times felzárkózó térségi blogrovatának (beyondbrics) írásában.
A londoni gazdasági napilap cikke - amelyet Kester Eddy budapesti tudósító írt - felidézte, hogy Simor András MNB-elnök felajánlotta: havi 1 forintért hajlandó dolgozni, ha ez elősegíti az EU-val az ő fizetésének csökkentése körül kialakult vita megoldását. Ha Orbán Viktor miniszterelnök Simor fizetésének csökkentésénél megáll, "azt még megúszhatta volna". Orbán azonban "tovább nyomult", egészen addig a pontig, hogy az EU végül kivonult az új EU/IMF-hitelcsomag előzetes tárgyalásairól.
A cikk idézte az Eurasia Group nevű elemzőcéget, amely szerint Simor lépése "ügyes húzás", mivel felfedi, hogy Orbán MNB-ellenes fellépései nem tartalmi, hanem politikai indíttatásúak - vélte a lap.
A liberális osztrák Der Standard budapesti tudósítója, Gregor Mayer szerint "a Horthy-korszak hangulatát" akarják visszaállítani a parlament épülete előtt. Horthy Miklós bemutatása után megjegyezte a szerző, hogy "bírálók szerint a tér felújítása fideszes állásfoglalások egy sorozatába illeszkedik, amelyekből az derül ki, hogy nem tekintenek kritikusan erre az időszakra". Bírálók emellett úgy vélik, az átépítés a magyar történelem baloldali és "republikánus" személyiségeire való emlékezés kioltására irányul. Ezzel összefüggésben megjegyezte, a József Attila-szobor ügyében mindenesetre még nincs végleges döntés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.