A kereskedelmi deficit összege 31,5 milliárd dollár lett, miután az import 39,6 százalékkal ugrott meg az egy évvel korábbi adathoz képest, az export pedig "csak" 18,4 százalékkal növekedett a kínai vámhivatal közleménye szerint. Elemzők szerint a növekvő kereskedelmi hiány mélyebb gazdasági problémákat tükrözhet. Kína ugyanis exportvezérelt gazdasággal rendelkezik, viszont a globális gazdasági növekedés továbbra is lassú. Ugyanakkor drágul számos olyan nyersanyag, amelyekre Kínának szüksége van a növekedése táplálására. E problémákra tekintettel számos elemző ma már azt jósolja, hogy az országnak további lépéseket kell tennie a keresletnövelés érdekében.
Az árak emelkedése az egyik legnagyobb probléma volt Kínában az utóbbi néhány évben, mert az általa fogyasztott olaj és nyersanyagok túlnyomó része importból származik. Ezért miközben a nyersolaj ára barrelenként közel 125 dollárra kúszik fel a nemzetközi tőzsdén, számos kínai vállalat készletre vásárol üzemanyagot azért, hogy védekezzék a jövőbeni drágulással szemben. Egyébként Kína februárban vörösrézből és vasércbál is többet vásárolt. "Az import erősen nőtt februárban, mivel a feldolgozóipari üzemek feltöltötték készleteiket a nyersanyagárak emelkedésére számítva" - jelentette ki Hua Zsong-vei, a pekingi Huachuang Securities szakértője a BBC-nek nyilatkozva. Ám hozzátette: "Európában és az Egyesült Államokban lassú élénkülés van folyamatban. Ezért nem szabad túlságosan pesszimisták lennünk Kína exportját illetően."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.