Ezért vezető német konszernek menedzserei felhívással fordultak a Bundestaghoz, hogy az egyezményt a lehető leggyorsabban léptessék érvénybe. "A ratifikálás elmaradása árt a német vállalatok tekintélyének" – idézi az FTD azt a levelet, amelyet valamennyi német frakcióvezetőnek megküldtek és amelynek szövege a DPA német hírügynökség rendelkezésére áll.
Egy olyan demokratikus országnak, mint Németország, nemzetközileg hitelesnek kell lennie és nem engedheti meg magának, hogy szükségtelenül támadhatóvá váljék – vélik az aláírók, köztük a Siemens, a Daimler, az Allianz, a Bayer, a Deutsche Bank, a Commerzbank, a Deutsche Telekom, és a Metro cégvezetői.
Az egyezmény arra kötelezi az aláírókat, hogy eljárjanak a korrupt tisztségviselőkkel szemben és szorosan működjenek együtt az ilyen ügyek esetében. Az egyezményt eddig több mint 160 ország ratifikálta. Csak kevés ország nem lépett, köztük Németország, Szíria és Szaúd-Arábia - mutat rá az FTD. A német kormánykoalíció eddig azért akadályozta a ratifikálást, mert a német jogban nincs kellően szabályozva a korrupció a képviselők körében. A szigorítás révén a parlamenti képviselők ugyanis az Unió és az FDP nézetei szerint akadályozva lennének megbízatásuk gyakorlásában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.