A Der Standardnak adott interjújában a túlzott takarékossági intézkedések kapcsán azt mondta: a helyzet egyre rosszabb, Spanyolország egyszerűen beragad a recesszióba. Stiglitz szerint nem lehet mást mondani egy olyan országra, ahol a munkanélküliségi ráta 25 százalékos. Görögország szintén válságban van, az euróövezetnek pedig nem sikerült visszanyernie a bizalmat, s stratégiai fordulat nélkül nem látszik, ez hogyan sikerülne.
A közgazdász szerint az európai takarékossági stratégia olyan fantáziakép, amely még soha nem működött; sem Ázsiában a kilencvenes években, sem Argentínában, sem most, az eurózónában. Stiglitz szerint a kiút a több Európa, az eurókötvények, amelyek feltételeit persze gondosan meg kell szabni. Emellett a közgazdász szerint közös betétbiztosítási alapot kell létrehozni az eurózóna bankjaiban, a jelenlegi, közös felügyeletre vonatkozó tervek nem elegendőek.
Stiglitz szerint a mostani rendszer hatására a gyengébb államokból elfolyik a pénz az erősebbek felé, ez pedig nem megengedhető egy közös valutával működő gazdasági régióban.
Mint köztudott, Németország teljes mértékben ellenzi az eurókötvények bevezetését. Arra a kérdésre, mi lehet a következő lépés, Stiglitz annyit mondott: "nem tudom, a németek engedik-e magukat meggyőzni, de az alternatíva az euró összeomlása, ami mindenki számára drága dolog lesz".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.