Ezzel a lépéssel elkerülhetik a társasági adóalap-módosítást. Az ellenérték-korrekciókat eszközbeszerzés esetében az eszköz bekerülési értékének részeként, szolgáltatás-igénybevétel esetében az elszámolt költség, ráfordítás módosításaként, értékesítés esetén az értékesítés nettó árbevételeként kell elszámolni az utólagos módosításról kiállított számviteli bizonylat alapján.
A hatálybalépés óta eltelt 3 hónap alatt nem alakult ki egyértelmű gyakorlat az új szabálynak a transzferár kiigazítás komplex (számvitelt és valamennyi adónemet lefedő) kezelésébe illeszkedéséről. A gyakorlat néhány esetben már a korábbi időszakra is azt mutatta, hogy a cégek a fenti rendelkezéseknek megfelelően könyvelték a pénzügyileg rendezett, de szabályos számlával nem módosított transzferár-különbözetet, ez kockázatot jelenthet, hiszen a törvény korábbi szövegéből ez a rendezés nem volt egyértelműen kiolvasható.
A képet színesíti, hogy ezen elszámolásokat a könyvvizsgálók több esetben elfogadták az ügylet tartalmi megítélését előtérbe helyezve a formailag esetlegesen nem teljesen megfelelő számlákkal szemben. Az előzőek következtében a cégeknek érdemes kiemelt figyelmet fordítaniuk a törvény hatályba lépését megelőző időszakra elszámolt transzferár-kiigazításra, csakúgy, mint a szerződéses feltételek megfelelő meglétére és az egyes adózási kérdések (társasági adó, áfa, iparűzési adó, vám) megnyugtató megválaszolására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.