Fontos, hogy az euróövezetbern leküzdjük az egyensúlyhiányokat - hangsúlyozta Draghi a Die Zeit című lap által szervezett gazdasági fórumon. De "hamis feltételezés" az, hogy az euróövezet gyengébb gazdaságai erősebbé válnának a legerősebb partner gyengülése révén." Azt kell biztosítanunk, hogy a többi tagállam erősítse a versenyképességét, s ily módon olyan versenyképessé váljanak, mint Németország - hangsúlyozta Draghi. A megnövekedett német import pedig ezenkívül azt mutatja, hogy az egyensúlyhiányok lassanként megszűnnek. A jelentős német exporttöbblet körül támadt vitában az Európai Bizottság gazdasági biztosa is óvott az elhamarkodott döntésektől. Olli Rehn abból indul ki ugyanis, hogy Németország a következő években is több mint 6 százalékos többletet ér el a folyó fizetési mérlegében. A Handelsblatt ezzel kapcsolatban emlékeztet arra, hogy legutóbb az amerikai pénzügyminisztérium bírálta Németorságot az exportja miatt.
A Handelsblatt szerint az Európai Bizottság a jövő héten részleteket akar beterjeszteni azokról a vizsgálatokról, amelyeket az egyes EU-államokban mutatkozó gazdasági egyensúlyhiányok ügyében végzett. Közben Helmut Schmidt volt német szövetségi kancellár kiemelte Draghi jelentőségét az adósságválság elleni harcban. "Az ember Mario Draghira hagyatkozhat" - fogalmazott. Szerinte Draghi a feje az egyetlen olyan intézménynek, amely pillanatnyilag tesz is valamit. Ugyanakkor bírálta más olyan európai intézmények hatékonyságát, mint az Európai Bizottság és az Európai Parlament. "Sokat beszélnek, keveset cselekednek" - hangoztatta a Draghival folytatott pódiumbeszélgetést idézve a Handelsblatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.