A politikus arról írt: 2011 őszén az EU részéről arra kérték Washingtont, csatlakozzanak Berlusconi megbuktatásához úgy, hogy ne támogassák a Nemzetközi Valutaalap tervét Olaszország finanszírozására, amíg ő a kormányfő. Geithner szerint ezt Barack Obama amerikai elnök elutasította, a Corriere della Sera című olasz napilapnak név nélkül nyilatkozó uniós források azonban azt állították, éppen az Egyesült Államok akarta eltávolítani Berlusconit.
A Berlusconi elleni puccsról írt hétfőn a Financial Times is. A londoni üzleti lap brüsszeli rovatvezetője, Peter Spiegel szerint a Cannes-ban 2011 november 3-án kezdődő G20-csúcsnak is egyik fő témája volt Olaszország helyzete. A piaci bizalomvesztés miatt akkor a csőd szélén táncoló országnak az IMF hitelt ajánlott, ezt azonban Berlusconi elutasította, mivel súlyos megtakarítási programhoz kötötték volna. Sőt, a kormányfő erről még a sajtónak is nyilatkozott, tovább rontva országa piaci megítélését. Spiegel most arról írt, Angela Merkel német kancellár a csúcson kikötötte: semmilyen támogatáshoz nem járul hozzá, amíg Berlusconi a helyén van.
A politikus kormánya alig egy héttel később megbukott, amihez a Wall Street Journal szerint hozzájárult Giorgio Napolitano köztársasági elnök is, aki az ellenzék pártjaival együtt – részben Merkel nyomására – igyekezett ellehetetleníteni Berlusconit. Alain Friedman olasz újságíró idén megjelent könyvében arról írt, hogy Napolitano 2011 nyarán kapcsolatba lépett Montival Berlusconi leváltása végett, ezt az államfő „ködösítésnek” nevezte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.