A táblabíróság sikkasztás bűntettében találta bűnösnek a jelenleg 51 esztendős asszonyt és kimondta, legkorábban a büntetés felének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.
A korábban büntetlen vádlott a Martfűi Városi Víz- és Csatornaműnél dolgozott adatrögzítő, számlázó munkakörben, majd 2004. január 1-jétől áthelyezték az önkormányzat városgondnokságához, mint pénzügyi előadó. Ő végezte el a Jász-Nagykun-Szolnok megyei településen a víz- és csatornadíjak beszedését, és az ő feladata volt az azokkal kapcsolatos pénzügyi elszámolások elkészítése is.
2007 elején vizsgálatok indultak a számlák ügyében, és kiderült, hogy 2007 januárjában és februárjában 15 fogyasztó 316 ezer forintnyi számláját befizette, azonban ezt nem rögzítették a rendszerben. Ezt követően a vádlottat felfüggesztették állásából, majd 2007 májusában elbocsátották.
Később a martfűi önkormányzat feljelentést tett a rendőrségen, a nyomozást azonban megszüntették, mert a hatóság szerint nem volt megállapítható, hogy a bűncselekményt a vádlott követte el. Az önkormányzat pótmagánváddal élt, a bíróság pedig kimondta, a vádlott 2003. január 1-jétől 2007. április 14-ig a fogyasztóktól számla ellenében átvett pénz egy részével - legalább 50 millió és legfeljebb 139,7 millió forinttal - nem számolt el, az összeget az önkormányzat számlájára nem fizette be, azzal sajátjaként rendelkezett. Az okozott kár nem térült meg.
A vádlott az eljárás során a bűncselekmény elkövetését tagadta.
Hegedűs István tanácsvezető bíró az ítélet indoklása során kifejtette, a büntetés kiszabása során a bíróság figyelembe vette a nagymértékű sértetti közrehatást, hiszen a büntetőügy kapcsán egyértelműn kiderült, a vádlott munkájának ellenőrzésére szinte egyáltalán nem került sor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.