A csalás gyanúja 2012 májusában merült fel. A spanyol statisztikai hivatal akkor volt kénytelen módosítani deficitprognózisán. A 0,4 százalékkal megemelt hiánycél hátterében az állt, hogy kiderült: nem stimmelnek a Valenciából érkező kiadási adatok.
Az uniós statisztikai hivatal ezt követően, 2013-ban vizsgálatot kezdett, amely azt állapította meg, hogy a régió éveken keresztül valótlan adatokat küldött Madridnak. Az Európai Bizottság most azt igyekszik kideríteni, ez hanyagság volt a részükről, vagy tudatos félreinformálás. Ha utóbbi bizonyosodik be, büntetést szabhatnak ki Spanyolországra, amely elérheti az ország GDP-jének 0,2 százalékát.
A csalás gyanúja a legsúlyosabb eset azóta, hogy 2009-ben kiderült: az athéni kormány kozmetikázott adatokkal igyekezett jobb színben feltüntetni a görög gazdaságot. Azóta megszigorították az ellenőrzést, az Eurostat például jogosult arra, hogy ellenőrzést kezdeményezzen, ha kétségei merülnek fel egy országból érkező adatokkal kapcsolatban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.