Domokos az önkormányzati rendszer rendezését tartja a legnagyobb eredménynek, ami 2010-ben még katasztrofális állapotban volt. Érdekesnek nevezte, hogy sokan kritizálják az önkormányzati kiadások csökkentését és a feladatok elvételét.
A megmaradó feladatokra bevezetett finanszírozás sokkal biztonságosabb szerinte. Az oktatás és az egészségügy állami kézbe kerülése nem jelent automatikusan hatékonyságjavulást, csak a lehetőségét teremt meg annak, hogy a méretgazdaságosság miatt jobban tudja ezt a feladatot ellátni az állam.
Számos önkormányzat gazdálkodása nem került egyensúlyba, továbbra is ellátnak olyan önként vállalt feladatokat, amelyek meghaladják a település lehetőségeit, hívta fel a figyelmet Domokos. A fejlesztések finanszírozására azonban továbbra is hitelt kell felvenni.
Mindez mutatja, hogy az önkormányzatoknál a fejlesztések miatt az eladósodás kockázata fennáll. Most az a kockázat fenyeget, hogy az önkormányzatok vállalataikon keresztül adósodnak el.
A nyugdíjpénztári rendszer állami átvétele azonnal nagy bevételt jelentett, ez pedig Domokos szerint segített egyensúlyba hozni a büdzsét, azonban azt is kiemelte, hogy a pénz mostanra elfogyott. Ennek a nagy részét azonban adósságcsökkentésre fordították.
A GDP szerényen nőtt a költségvetési konszolidáció során az elmúlt években. Domokos kiemelte, hogy a kormány nem akarta elinflálni az adósságot. Szerinte az lenne jó, ha a GDP is gyorsabban nőne, mert akkor könnyebben csökkenne az adósság.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.