BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mi vár ránk a jövő héten?

A jövő héten nem várható piacmozgató hazai makrogazdasági adat. A hét első részének kereskedési hangulatát a hétvégi görög fejlemények határozhatják meg. Ha sikerül elkerülni az államcsődöt, fellélegezhetnek a piacok, ami a forint euróval szembeni árfolyamát is erősítheti.

Kedden közli a pénzügyi számlák adatait az idei első negyedévre a Magyar Nemzeti Bank. A jegybank tavalyi egész éves adatai szerint az államháztartás bruttó adóssága a GDP 76,9 százaléka volt, ami 0,4 százalékponttal alacsonyabb, mint egy évvel korábban. Az adósság 24 525 milliárd forintos év végi összege 578 milliárddal volt kevesebb, mint negyedévvel korábban. Az államháztartás tavalyi hiánya 803 milliárd forint, a GDP 2,5 százaléka volt.

Ugyancsak kedden közli a májusi ipari termelői árakat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Áprilisban 1,7 százalékkal csökkentek az ipari termelői árak 2014 azonos hónapjához képest, az előző hónaphoz viszonyítva pedig az árak 0,1 százalékkal voltak alacsonyabbak. Az ipari termelői árak 2015. január-áprilisban 2,0 százalékkal maradtak el az előző év azonos időszakában mérttől, ezen belül a belföldi 4,0, az exportértékesítési árak 0,9 százalékkal csökkentek.

Szerdán jelenik meg a júniusi feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index. Májusban az áprilisi 51,2-ről 55,1 pontra ugrott az index szezonálisan kiigazított értéke, a bővülés huszonkettedik hónapja tartott. A vizsgált részindexek többsége nőtt áprilishoz képest a múlt hónapban.

Csütörtökön közli a kormányzati szektor első negyedévi egyenlegét a KSH. Tavaly egész évben 829,1 milliárd forint volt a kormányzati szektor EU-módszertannak megfelelően számolt hiánya, ami a GDP 2,6 százaléka volt, és 95,4 milliárd forinttal, GDP-arányosan 0,1 százalékponttal volt magasabb, mint 2013-ban. 

Pénteken közli a KSH a májusi kiskereskedelmi adatokra vonatkozó első becslését. Áprilisban a nyers adat szerint 4,1, naptárhatástól megtisztítva 5,0 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom az egy évvel korábbival összevetve.

Ugyancsak pénteken közli a KSH az áprilisi külkereskedelmi termékforgalomra vonatkozó második becslését. Az első becslés szerint áprilisban az export euróban számolt értéke 8,9, az importé 9,3 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, az exporttöbblet 534 millió eurós értéke 21 millió euróval haladta meg a tavaly áprilisit.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.