Az orosz utazási irodák szövetségének ügyvezető igazgatója a visszaesést a rubel gyengülésével magyarázta, mivel ez jócskán megdrágította a külföldi utazást. Maja Lomidze azt mondta, hogy július közepétől némi élénkülés volt tapasztalható ugyan, de azután, hogy a rubel árfolyama ismét esni kezdett, érezhetően visszaesett a külföldi utak iránti kereslet.
A szakértő azt mondta, hogy tavaly 15 millió orosz utazott külföldre, az idén a számuk nem haladja meg a 12 milliót.
A rubel árfolyama meglehetősen szorosan követi a kőolaj nemzetközi árát, így ha például csökkent az olajár, a rubel is gyengült. Július közepén 1 dollár még 56 rubelt ért, pénteken 64 rubelen zárt.
Oroszország a világ legnagyobb olajtermelője, a költségvetés jelentős bevételre tesz szert a nyersolaj exportjából.
Oroszország bár növelte olajexportját az első fél évben, az ebből származó bevétele jelentősen csökkent az orosz vámhatóság adatai szerint. A fél éves exportbevétel 48,103 milliárd dollár volt, 40,7 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál, miközben az exportmennyiség 9,8 százalékkal 120,513 millió tonnára emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.