Egy nemzetközi kutatás szerint a magyar válaszadók harmada úgy véli, javult háztartásuk anyagi helyzete az elmúlt egy évben, és hasonló arányban várnak javulást a következő 12 hónapra pénzügyeik tekintetében. Az International Personal Finance (IPF) felkérésére a Gfk közvélemény-kutató cég által végzett felmérésben a magyar válaszadók is határozottan kedvezőbben látták az ország jövőjét, a hazai megkérdezettek 20 százaléka gazdasági fellendülést várt, ami a tavalyelőtti adatokhoz képest csaknem 5 százalékkal jobb eredmény.
A felmérésben Csehország, Lengyelország, Magyarország, Románia és Mexikó vett részt. A tavalyi évhez képest nőtt azon európaiak aránya, akik úgy gondolják, hogy a következő 12 hónapban javulni fog hazájuk gazdasági helyzete: a 2016-os 23 százalékhoz képest az idén már 28 százalékuk pozitív változást vár. A munkanélküliségtől az európaiak 8 százaléka tart. A részt vevő országok közül ettől legkevésbé a magyarok félnek, mindössze 6 százalékuk jelölte meg a munkanélküliséget kritikus tényezőnek. Továbbra is a megélhetési költségek fedezése miatt aggódnak leginkább az európaiak, a múlt évhez képest azonban jelentősen csökkent ez az arány: 2016-ban nagyjából minden harmadik európai számára volt ez a legaggasztóbb tényező, most már csak 22 százalékuk tartja a legnagyobb problémának.
A hazai válaszadók többsége szerint javult (34 százalék) vagy szinten maradt (35 százalék) saját háztartásuk pénzügyi helyzete. Háztartásuk jövőjét illetően nem változtak az európai válaszadók kilátásai az elmúlt egy évben. A megkérdezettek 45 százaléka pozitívan tekint a jövőre, minden harmadik európai válaszadó pedig nem vár szignifikáns változást a következő 12 hónapban. A magyarok az elmúlt években egyre kedvezőbben látják saját költségvetésüket, tavaly 30 százalék körül volt azok aránya, akik javulásra számítottak, idén már a magyarok több mint harmada tekint pozitívan a jövőre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.