A miniszteri biztos a Digitális jólét program hálózat I. országos szakmai találkozóján és a Közösségi internet hozzáférési pontok fejlesztése, szolgáltatási portfóliójuk bővítése projekt nyitórendezvényén kiemelte: jelenleg 1173 településen, 1415 digitális pont segíti a kompetencia-fejlesztési programok megvalósítását, és szeretnék elérni, hogy mindenki a digitalizáció nyertese legyen.
Hozzátette: a fejlesztési programok végrehajtása lendületet vett, a fejlesztések azt a célt is szolgálják, hogy Magyarországon minden ember rendelkezzen digitális kompetenciákkal. A miniszteri biztos szerint a következő években át kell alakítani a köznevelési rendszert, hogy az biztosítsa a megfelelő szintű digitális tudás elérését. A digitalizáció a 21. században a gazdaságok versenyképességének záloga, ezért a digitális átalakulás az egyik legjelentősebb gazdaságfejlesztési program – mondta.
A magyar mobilinternet hálózat színvonala a világon a 3. legfejlettebb, és ezt a színvonalat a folyamatban lévő fejlesztésekkel tartani fogja. A szupergyors internet programban zajló fejlesztésekkel az unió által kitűzött 2020-as határidőhöz képest már 2018 december 31-ig minden magyar háztartásba eljut a szupergyors internet – jelezte. Közölte azt is, hogy a Digitális jólét program pontok számát a jövőben bővíteni tervezik, összesen 1500 program pont infrastrukturális fejlesztése valósul meg a következő egy évben, a 21. század követelményeinek megfelelő sávszélesség, wifi kiépítésére, és felszerelésére kerül sor, és továbbképzik az ott dolgozó mentorokat is.
A DJP Pontok hálózata az e-Magyarország pontok nélkül nem valósulhatott volna meg. Szeretnék elérni, hogy mindenki ki tudja használni a digitalizációban rejlő lehetőségeket, társadalmi helyzetétől függetlenül. Ez csak a Digitális jólét program pontok hálózata munkájával valósulhat meg – húzta alá.
Solymár Károly Balázs, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért felelős helyettes államtitkára arról beszélt, hogy 1500 Digitális jólét program ponton indulhat el a fejlesztés, 5 milliárd forintból, amely 85 százalékban uniós forrásból valósul meg. A megújuló közösségi tereken a legújabb eszközökön, a leggyorsabb hálózaton professzionális segítséggel lesz lehetősége mindenkinek a digitális világgal megismerkedni – mondta.
Szijártó Zoltán, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) elnöke ismertette: az egyik legfontosabb feladatuk a kor igényeinek megfelelő internetelérés biztosítása a mintegy ötezer magyar iskolában, a hálózat fejlesztéséhez szükséges források rendelkezésre állnak. Frohmann Richárd a Digitalizációs Jólét Koordinációs Központ vezetője elmondta: a 2003-óta működő e-Magyarország hálózatok újraélednek a programmal, október 2-tól átvették a KIFÜ-től a hálózat működtetésének feladatait.
Az országos találkozóra közel 400-an regisztráltak. Jelenleg 1173 településen 1415 DJP ponton 2116 regisztrált mentor dolgozik, segíti a kompetencia fejlesztési programok végrehajtását.
https://www.vg.hu/vallalatok/nyilvanos-helyen-internetezne-az-eu-segit-ebben-640945/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.