A felmérés szerint az MKIK GVI negyedéves konjunktúramutatója az áprilisi 39 pontról júliusban 42 pontra emelkedett, ez 2010, a konjunktúra-kutatásuk kezdete óta a legmagasabb érték.
Ugyanakkor csak a kis- és középvállalkozások körében vizsgált üzleti bizalom a 2017. júliusa óta tartó emelkedő tendencia után az idei második negyedévben megszakadt, a kkv konjunktúra-mutató az áprilisi 38 pontról júliusra 34 pontra csökkent.
Az úgynevezett bizonytalansági mutató értéke júliusban 2 ponttal, 26 pontra csökkent az előző negyedévben mérthez képest, ami arra utal, hogy a hazai vállalkozások helyzetértékelése némiképp egyöntetűbbé vált az áprilisi felméréshez képest.
A konjunktúra-mutató értéke a legmagasabb
Az előző negyedévhez képest az egyéb gazdasági szolgáltatást nyújtó cégeknél 8, a kereskedelmi vállalkozások körében 6, az építőipari cégeknél pedig 5 pontos növekedést mértek, míg a feldolgozóipari vállalkozások mutatója áprilishoz viszonyítva nem változott – olvasható az MKIK GVI felmérésében.
Az MKIK GVI negyedéves vállalati konjunktúra-felmérésében 400 cégvezető – 300 kis- és középvállalkozás és 100 nagyvállalkozás – véleményét kérdezték meg 2018 júliusban üzleti helyzetükről és kilátásaikról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.