Több mint hatszáz hazai és nemzetközi startup, nemzetközi befektető, angyal és nagyvállalati partner részvételével zajlott le Budapesten a Regional Startup and Innovation Day, amelyet az MFB csoporthoz tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő rendezett meg. A rendezvényen Bernáth Tamás, az MFB elnök-vezérigazgatója kiemelte: a kockázatitőke-befektetések most 0,2 százalékpontos többlettel járulnak hozzá a GDP-növekedéshez Magyarországon, ám a hosszú távú cél az, hogy ez a hatás 1 százalékpontra emelkedjen. Kisgergely Kornél, a Hiventures vezérigazgatója közölte: eddig 220 befektetést hajtottak végre, ezzel a Magyarországon működő startupok számát 80 százalékkal növelték. A cél az, hogy ez a szám tovább növekedjen, és a fiatalokat ösztönözzék startupok indítására: emiatt kezdték el programjukat a Budapesti Műszaki Egyetemmel, és az eddigi tapasztalatok alapján vinnék tovább más felsőoktatási intézményekbe is.
A most másodszor megrendezett Startup and Innovation Award of Hungary díjért induló hazai és regionális startupok között a csaknem 30 fős zsűri négy kategóriában hirdetett győzteseket. A legígéretesebb startupok – a két évnél rövidebb ideje működő, az ötlet kidolgozásán vagy már a projekt fejlesztésén munkálkodó vállalkozások – közül a Yaw VR kapta a fődíjat. A legdinamikusabban fejlődő startupok kategóriájába a több mint két éve működő és már legalább 50 ezer eurós bevételt és 2018-ban kiemelkedő eredményt elérő cégek kerültek. A kategória győztese a hackertámadásokkal szembeni védelmet nyújtó Avatao lett. Az év startupalapítója Horváth Dorka, a BookR Kids elindítója: a vállalkozás a Hiventures portfóliójába tartozik. A különdíjat idén a legjobb női startupperek kategóriában hirdették meg, és a Nők Lapja Cafe olvasóinak szavazata alapján választották ki a nyertest: Kratochvill Dórát, a ViddL webalkalmazáson alapuló futárszolgálat alapítója.
Zárásként a Get in the Ring! V4 Budapest startup verseny régiós döntőjét rendezték meg a szervezők. A verseny különlegessége, hogy a versenyző startupok egy ringben mutatják be vállalkozásukat, és a versenyfeladatban lévő kihívásra adott megoldási javaslatukat. Az idei döntősök feladata a Tungsram üzleti problémáit érintő smart city és agritech megoldások bemutatása volt. A verseny smart city kategóriáját az Indoorway, az agritech kategóriát pedig a Gremon Systems Zrt. nyerte meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.