Projekthelyszín szerinti felosztásban a közép-magyarországi, azaz a fővárosi és környékbeli cégek és önkormányzatok a 2014–2020-as uniós ciklus forrásainak legnagyobb haszonélvezői, legalábbis a hozzájuk kapcsolódó beruházásokra és fejlesztésekre jut a legtöbb megítélt támogatás – tudta meg a Világgazdaság. A fejlesztéspolitikai adatbázisból kiderült, hogy míg országos átlagban az irányító hatóság projektenként 242 millió forintot hagyott jóvá, a központi régióbeli kedvezményezettek esetében 1,03 milliárd forintot. Míg a vállalkozások jellemzően kapacitásbővítésben, telephelyfejlesztésben gondolkodnak, addig az önkormányzatok utakat építenek, köztereket, -parkokat újítanak fel, szociális intézmények férőhelyeit bővítik.
Eddig a budapesti projektgazdáknak 1923 milliárd forintot ítéltek meg, az összeg a Pest megyei fejlesztésekkel együtt 2124 milliárd forintot tesz ki. A központi régiót abból a szempontból azonban mégis érdemes külön vizsgálni, hogy az ide jutó támogatásokat nagyrészt infrastruktúra-beruházásokra fordítják, amelyek egyrészt központi besorolásúak, másrészt közvetve vagy akár közvetlenül országos jelentőségűek, legyen az közút- és vasútfejlesztés, kórház- vagy iskolaépítés, esetleg szennyvíz- és hulladékgazdálkodás.
A teljes cikket a pénteki Világgazdaságban olvashatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.