A kormány 36,5 milliárd forintból indította el a hazai egészségügyi ellátórendszer struktúraátalakítását, amely a tervek szerint olyan gyorsan történik, ahogy a betegellátás lehetővé teszi – válaszolta a Világgazdaságnak Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a tegnapi tájékoztatón. Reményei szerint e lépések révén rentábilissá válik az egészségügy.
A kormány a múlt év végén döntött arról, hogy a kórházak 79,4 milliárd forintos adósságából rendez 42,8 milliárd forint lejárt tartozást, és 36,5 milliárd forintot fordít az adósság újratermelődésének megelőzésére.
Az idén 184 milliárd forinttal több jut az egészségügyre, mint tavaly
– közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A kórházak konszolidációja érdekében a miniszter szerint számos körülményen kell változtatni azért, hogy a korszerű, 21. századi ellátást a betegek szolgálatába tudják állítani. Így például újra kell gondolni és definiálni a tevékenységeket, ki kell alakítani a teendőknek megfelelő egészségügyi ellátórendszert, amelynek követnie kell a finanszírozási és a kapacitási kereteket.
Kásler Miklós kiemelte, hogy az egészségügyi struktúra átalakítása három részre osztható:
Az állam 17,7 milliárd forintból támogatja azokat a kórházakat, amelyek amiatt igényeltek több forrást, mert a finanszírozási keretük felett láttak el speciális eseteket. A járóbeteg-szakellátók 15,7 milliárd forintot kapnak, a molekuláris biológiai vizsgálatok finanszírozását pedig 3,15 milliárddal egészíti ki az állam a miniszter felsorolása szerint.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.