Tisztában vagyunk vele, milyen felelősséggel tartozunk a társadalom felé a jelenlegi válságos időkben
– nyilatkozta ezzel kapcsolatban a 12 300 főt foglalkoztató családi vállalkozás vezérigazgatója, Max Viessmann Junior.
Jelenleg azon dolgoznak, hogy a szenzoros próbabábun kipróbált, folyamatosan fejlesztett prototípus gyorsított eljárásban kaphassa meg a felhasználási engedélyt. A Viessmann ugyanakkor hangsúlyozza, hogy
berendezéseiket csak akkor szabad használni, ha a szabad kórházi lélegeztetőgépek már elfogytak.
Vagyis a kazángyártó cég innovációja elsősorban az ideiglenesen felhúzott járványkórházakba vagy csarnokokba fektetett betegek gyógyulását segítheti, nem a kórházi berendezéseket akarják kiváltani vele.
https://youtu.be/O4c55rQE_Y8
– Egy hónappal ezelőtt még minden gyártó az alkatrészhiány lehetőségéről és a szállítási nehézségekről kommunikált. Példaértékű, hogy egy ilyen társadalmi válság és nehéz gazdasági helyzetben is vannak olyan cégek, amelyek előretekintenek és tudásukkal, tapasztalatukkal a megoldást, a segítségnyújtás lehetőségét keresik. A Viessmann eddig is élen járt az innovációban, de ezzel a lépéssel felelősségvállalásból is magasra rakta a lécet – emelte ki a készülékgyártó társadalmi szerepvállalását Szilágyi László, a VGF&HKL szaklap kiadóvezetője.
A szakmánkban több gyártó is felvette a kesztyűt a koronavírus fertőzés ellen, és többen kezdtek egészségügyi szájmaszkok gyártásába Európában és Ázsiában egyaránt. A nemzetközi és hazai építőipari kiállításszervezők közül is többen felajánlották pavilonjaikat sürgősségi betegellátásra, így a milánói Mostra Convegno vásárterületét is átalakították, de a budapesti Hungexpo legnagyobb pavilonját is erre készítették fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.