BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ötmilliárdból fejleszti a kormány a hátrányos helyzetű településeket

Több mint 1200 hátrányos helyzetű településen elérhető a működő mikro- és kisvállalkozások támogatása összesen 5 milliárd forint keretösszeggel.

Szerdától elérhető a hátrányos helyzetű településeken működő mikro- és kisvállalkozások fejlesztéseinek támogatása, összesen 5 milliárd forint keretösszegű felhívás – írja az Innovációs és Technológiai Minisztérium(ITM).

A magyar települések több mint harmada, mintegy 1200 település úgynevezett szabad vállalkozási zónákban – gazdaságilag leszakadt területeken – található, ami a lakosságot tekintve közel 2 millió magyart érint.

Számítunk ezekre a településekre és az itt működő vállalkozásokra, amelyek segíteni tudnak az ország működésben tartásában. A Belügyminisztériummal közösen kidolgozott felhívásunk célzottan segíti ezeket a vállalkozásokat dolgozóik megtartásában és új munkahelyek teremtésében

– mondta György László, gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.

Fotó: MW – Kurucz Árpád

A kormány felmérése szerint további 162 olyan település van hazánkban, amelyeknek még intenzívebb támogatásra van szüksége.

A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programba és a Felzárkózó Települések Programba tartozó falvak vállalkozásai, szociális szövetkezetei így kiemelt segítséget kapnak. A pályázó vállalkozások 70 százalékos támogatási intenzitású vissza nem térítendő támogatásban részesülhetnek, amelyet elsősorban új eszközök, gépek beszerzésére, valamint ingatlanfejlesztésre, munkabérre, alkalmazottaik képzésére, IT fejlesztésre fordíthatnak.

Annak érdekében, hogy a támogatások az eddig el nem ért vállalkozásokhoz is eljussanak, ezzel a forráshoz jutó cégek köre bővüljön, csak olyan vállalkozások pályázhatnak, amelyek korábban nem részesültek támogatásban technológiafejlesztésre, innovációra vagy digitalizációra fordítható támogatásban

– hangsúlyozta György László.

A pályázaton kifejezetten a legkisebb méretű vállalkozások, mikro- és kisvállalkozások vehetnek részt. A célcsoport beruházási igényeihez igazodva, míg az EU-s pályázatok a nagyobb projektméretet preferálják,

jelen felhívásban a támogatás összege 2-10 millió Ft között alakul, illetve a 162 településen akár 60 millió forint is lehet.

Emellett eddig példa nélküli módon, a projekt-előkészítés és a projektmenedzsment is elszámolható, hogy ennek költsége se a cégeket terhelje. A felhívás ágazati korlátozás nélkül kerül meghirdetésre, a termelő cégeken túl a kereskedelmi és szolgáltató, építőipari szektorokban működő vállalkozások is jelentkezhetnek.

A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programba és a Felzárkózó települések Programba tartozó falvak vállalkozásai, szociális szövetkezetei előminősítési folyamatban vesznek részt, amely során az ITM háttérintézménye, az IFKA munkatársai segítik a vállalkozásokat. A pályázatírás költségeit, adminisztratív terheit is átvállalja az állam, hiszen a járvány idején elemi fontosságú, hogy a vállalkozások minden szükséges támogatást megkapjanak terveik megvalósításához. A pályázat elérhető a honlapjukon.

Ezerkétszáz hátrányos helyzetű település vállalkozásainak indul pályázat

Összesen 1200 hátrányos helyzetű település kisvállalkozásai indulhattak egy újabb gazdaságvédelmi pályázaton – derült ki Varga Mihály Facebook-posztjából.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.