Több hullámra tudjuk bontani a koronavírussal kapcsolatos helyzetet. Amikor megérkezett az első hullám Magyarországra, a kormány elkötelezett volt amellett, hogy legyen egy hatékony egészségügyi védekezés és egy gazdasági mentőcsomag, amivel segíteni tudunk- mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára. Hozzátette: a legfontosabb az volt hogy a munkahelyek megőrzésében segíteni tudtunk azokban az időszakokban.
Kiemelte, hogy
a munkahelyvédelmi program következtében több mint 220 ezer munkahelyet tudtak megmenteni. 200 ezer volt azoknak az ága, akik tevékenykedtek bizonyos ágazatokban és 20 ezer embert tudtak segíteni a kutatás-fejlesztés ágazatban.
A kutatás-fejlesztési innováció beruházás a jövőbe, és ahhoz, hogy a következő években a magyar gazdaság versenyképes tudjon maradni, ezeket a tudásokat, fejlesztéseket mindenképpen itthon kellett tartani – mondta Bodó Sándor, majd azzal folytatta, hogy az első hullám lecsengése után, fontos volt, hogy munkahelyeket is tudjanak teremteni.
A 6+3-as probram népszerűnek bizonyult, több mint 40 ezren kapcsolódtak be. Ennek következtében a regisztrált álláskeresők száma újra 300 ezer alá csökkent.
A második hullámban speciálisabb a helyzet, másra kell koncentrálnunk – mondta az államtitkár. Ágazatok szenvednek nagyon komoly hátrányokat. Az ágazati bértámogatási program a vendéglátásban, a turizmusban, a szolgáltatószektorban nyújt segítséget.
15 milliárd forint támogatást tudtak megítélni.
A munkaadóknak járulékmentesség van ezen időszakra, a munkabérköltségeknek tehát a kétharmadát biztosítani tudja az állam. A legtöbb támogatási igény (20 százalék) a fővárosból érkezik – közölte Bodó.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.