A nyilvános elektromos töltőberendezések száma közel 60 százalékkal nőtt egy év alatt a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) jelentése alapján.
A hivatal 2021 első negyedévének végén 1471 nyilvános töltőberendezésről tudott, szemben az előző év azonos időszakát jellemző 930 és az előző negyedév végén ismert 1395 berendezéssel.
2020-ban minden megyében bővülés figyelhető meg, a legnagyobb (44 százalék) Somogy megyében, ami egy új szereplő megjelenésének, valamint egy, a megyében már aktív engedélyes további terjeszkedésének köszönhető
– közölte a MEKH, ami szerint az előző negyedév végéhez képest 11 százalékkal bővült a tisztán elektromos és 10 százalékkal a zöld rendszámos gépkocsik száma.
A töltőhálózat bővülésével szemben azonban a töltésre fordított energia – valószínűleg az első negyedévben még fennálló korlátozásoknak köszönhetően – azonban csökkent. A váltóáramú (AC) töltési energia a megelőző időszakhoz képest 16 százalékkal, az egyenáramú (DC) töltési energia pedig 18,6 százalékkal esett vissza. Ezen töltési energiához tartozó darabszámok is csökkenést mutatnak: az AC töltések esetében a darabszámok mindösszesen 5,6 százalékkal, míg a DC töltések számai 25,3 százalékkal mérséklődtek.
A szolgáltatók a legtöbb villamos energiát a váltóáramú (AC) berendezéseken, Budapesten értékesítik, amit Pest megye és Fejér megye követ. Régiókat tekintve a Közép-Magyarország régióban fogy a töltésre fordított áram 62,5 százaléka, amit a Közép-Dunántúl és a Nyugat-Dunántúl régió követ, míg a sor végén Észak-Magyarország található 4,7 százalékos arányával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.