A kormányinfón elhangzottak szerint a gyógyszerforgalmazóktól évente 20 milliárd forint extra profitot vesznek el.
Még nagyon friss az az információ, hogy azt a 20 milliárd forintot, amiről Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter beszélt, pontosan a gyógyszerszektor mely területéről veszik el, és még nem tudjuk, hogy ez mennyiben érinti a gyógyszer-nagykereskedelmi szektort,
– mondta a VG-nek Kaló Tamás, a PHOENIX Pharma Zrt. vezérigazgatója, a Gyógyszer- Nagykereskedők Szövetségének alelnöke.
Azt tudni kell, hogy a gyógyszer-nagykereskedelmi szektor az utóbbi években nem ért el extra profitot, nyereségessége a forgalom 1,5 százalékát éri el – tette hozzá az alelnök. Kiemelte, a teljes gyógyszer-nagykereskedelmi szektor nyereségessége tízmilliárd forint körülire tehető.
A gyógyszer-nagykereskedőkkel nem egyeztetett a kormány, mondta Kaló Tamás, véleménye szerint inkább a gyógyszergyártókra vonatkozhat az extra új adó.
A gyógyszergyártók bele sem mernek abba gondolni, hogy mivel járna az, ha további extra adót vetne ki a kormány az ágazatra, mondták a VG-nek gyógyszeripari szakemberek. Azt mondták kíváncsian várják a Magyar Közlönyt, amiben megjelenik majd a kormányrendelet.
Korábban már írtunk arról, hogy a közfinanszírozott, vagyis a tb-támogatási rendszerbe befogadott gyógyszereket az állam számára 2007 óta változatlan áron biztosítják a hazai gyártók. Ez az intézkedés a betegek és a biztosító pénztárcája szempontjából előnyös, ám a külpiacokon jelentős versenyhátrányt jelent: mivel a gyártó ország árait a külpiacokon is referenciaárként használják, az exportárak a magyar árakat alapul véve alakulnak ki. Az ágazat jelentős adó- és járulékbefizető, a gyógyszerkassza minden ötödik forintját a gyártók fizetik be, részben különadók formájában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.