BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lélegeztetőgépeket és Covid-teszteket fognak gyártani Kővágószőlősön

A Femtonics Kft. uniós és állami támogatással 914,75 millió forintból fejlesztette gyártókapacitását.

Az Európai Unió és a magyar kormány támogatásával 914,75 millió forintból fejlesztette Covid-19-specifikus lélegeztetőgép- és diagnosztikai gyártókapacitását a Femtonics Kft. a Pécshez közeli Kővágószőlősön közölte a társaság.

A cég a fejlesztéshez 731,80 millió forint feltételesen visszatérítendő támogatásban részesült a Széchenyi 2020 programból.

A projekt célja exportképes magyar orvostechnikai és orvosdiagnosztikai termékek, 

a többi között a cég LUCA típusú lélegeztetőgépének és ultragyors, Femto-ID Covid-tesztjének hazai gyártásához szükséges feltételek biztosítása volt.

A fejlesztés eredményeként lehetőség nyílik a Magyarországon kifejlesztett lélegeztetőgép-család és Covid-19-teszt kritikus komponenseinek hazai gyártására.

A közlemény szerint az orvostechnológiai kutatásra és gyártásra létrehozott, több mint 250 négyzetméteres gyártóüzem idegtudományi kutatások folytatására, a többi között lézermikroszkópos mérések lebonyolítására biztosít lehetőséget, valamint gépészeti elemek készítésére is alkalmas. 

A gyártósoron a lélegeztetőgép-alkatrészek és a Covid-tesztek chipkomponenseinek gyártása is elvégezhető, beépített EU minőségellenőrzési folyamatokkal.

A Femtonics Kutató és Fejlesztő Kft. a Magyar Tudományos Akadémia kutatói által 2005-ben alapított innovatív és gyorsan gyarapodó spin-off cég, fő tevékenysége a legkorszerűbb idegtudományi kutatásokra és K+F tevékenységekre optimalizált kétfoton mikroszkópok fejlesztése, gyártása és exportja.

A nyilvános cégadatok szerint a Femtonics Kft. 2021-ben

1,484 milliárd forint értékesítési nettó árbevételt ért el a 2020. évi 943 millió forint után, 

az adózott eredménye 2021-ben 245 millió forintot, 2020-ban 67 millió forintot tett ki.

Ne higgyük, hogy a Covid és a maszkviselés a múlté – a WHO szerint megint baj van

Újabb koronavírus-hullámra figyelmeztet az Egészségügyi Világszervezet. Az új fertőzések mögött egyértelműen a BA.4- és a BA.5-variáns áll, amelyek az orvosok szerint veszélyesebbek a korábbi változatoknál. 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.