Olvasóink hívták fel a figyelmet arra, hogy ha a Google böngészőbe bárki beírja az OTP Direkt kifejezést, akkor a bank hivatalos oldala helyett a keresőmotor egyéb találatait kapja meg a felhasználó.
Hasonlóan a legtöbb bank nevéhez, az első találatok között főleg hirdetések szerepelnek. Ezzel élhettek vissza a csalók, akik
megszerezték az első hirdetési találatot, amely egy olyan adathalász oldalra vezetett, amely kísértetiesen hasonlított az OTP Direkt belépési felületére. Azonban belépési adatainkat beírva a csalóknak adtunk hozzáférést az OTP-hez tartozó online felületünkhöz, akik ezt kihasználva megszabadíthattak minket pénzünktől.
Noha a probléma azóta, úgy tűnik, megoldódott – az OTP Direktre keresve a Google egyáltalán nem kínál fel kamureklámokat –
a visszaélések érdekében érdemes a netbank belépési oldalát a könyvjelzők közé menteni, vagy belépéskor a teljes URL-t megadni, illetve további biztonságot nyújthat a kétfaktoros azonosítás bekapcsolása is.
A hirdetéseket a felület jelzi is a találatok között, a bankok nevére keresve az első találatok általában ezek közül kerülnek ki. A probléma egykori jelenlétét is leginkább csak az olvasónk által megadott kamuoldal további elérhetősége, és az OTP-re keresve a hirdetések hiánya jelzi. Azonban a módszer más bankokkal is működőképes lehet, ezért érdemes elővigyázatosnak lenni!
Korábban az OTP Bank is jelezte az ügyfeleinek a visszaélést, és azt javasolják, hogy mielőtt az ügyfél bejelentkezik az internetbankba, győződjön meg arról, hogy valóban az OTP Bank oldalán van. Ehhez az alábbiakat kell ellenőriznie:
Kérdeztük az OTP-t, hogy a probléma meddig állt fent, és hányan lehetnek az áldozatok, a bank egyelőre nem reagált megkeresésünkre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.