Akár 40 százalékkal csökkenhet a fűtési költség ablakcserével és a termosztát 22 Celsius-fokról 20 Celsius-fokra állításával – hívta fel a figyelmet a Velux az év végéig igénybe vehető állami otthonfelújítási program kapcsán. A támogatásra jogosultak a nyílászárók cseréjét fele részben állami támogatásból is finanszírozhatják, és erre még éppen elegendő idő van az év végéig meghúzott határidő előtt.
Egy tetőtéri ablakcsere után 1-2 fokkal is lejjebb lehet tekerni a termosztátot anélkül, hogy a komfortérzet csökkenne, ráadásul a beruházás akár egyetlen nap alatt is elvégezhető. Az ingatlantulajdonosok így még a fűtésszezon kezdete előtt élhetnek a támogatással és elvégeztethetik az anyagilag is rövid idő alatt megtérülő beruházást.
Az európai energiakrízis miatt még inkább központi szerepet kaptak azok a klímaváltozás kapcsán előtérbe került megoldások, amelyekkel csökkenthetők az otthonok fenntartási költségei.
Megfelelő tervezés révén a korszerű ingatlanokban sokkal kevesebb energia felhasználásával is el lehet érni ugyanazt a komfortérzetet, ami sokakat ösztönöz az energiahatékonyságot javító beruházásokra, például a régi, huzatos ablakok lecserélésére.
A lakhatási költségek előteremtése az EU-n belül is sokak számára jelent nehézségeket: már a pandémia előtt is az EU-ban élők 9,4 százalékát érintette a lakásköltség-túlterheltség, vagyis ennyien voltak, akik jövedelmének több mint 40 százalékát a lakhatási költségeik tették ki. Az épületek korszerűsítésével ezek a kiadások csökkenthetők, megtérülnek az egyénnek és a közösségnek is
– hangsúlyozza Katona Márton független pénzügyi szakértő.
A Velux mérései szerint már két tetőablak cseréjével akár 11 százalékkal is csökkenthető a szükséges fűtési energia az adott szobában, az ablakok hővesztesége pedig akár 60 százalékkal mérsékelhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.