A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egységes költségvetése továbbra is négy pilléren nyugszik: a hatóság, a Médiatanács, a tanács kezelésében lévő előirányzatok, valamint a legnagyobb tételt jelentő Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) büdzséjén.
Koltay András, az NMHH elnöke a bizottsági ülésen kifejtette: a hatóság büdzséje 58,6 milliárd forintos főösszeget irányoz elő 2023-ra, míg a Médiatanács egymilliárd forint alatti, a kezelésében lévő előirányzatokat illetően pedig 1,3 milliárdos bevételi és kiadási főösszeggel számol.
A legnagyobb tétel az MTVA önálló költségvetése:
ezt 126,6 milliárd forintosra tervezik a következő évre, ebből 5,5 milliárdot tesznek ki a kereskedelmi bevételek. A főösszeg 3,5 milliárd forinttal kevesebb az ideinél.
A költségvetési bizottság ellenzéki tagjai jellemzően a közmédia műsorszórásáról faggatták az NMHH elnökét, aki mindannyiszor jelezte: a tartalom tekintetében – kizárólag a közzététel után – hatóságként járnak el, akinek pedig a szerkesztőségi gyakorlattal problémája van, az a törvény nyújtotta eszköztárral tud élni. Arra azonban emlékeztetett, hogy
a magyar jogrendnek immár huszonhat éve, 1996 óta része a kiegyensúlyozott tájékoztatás követelménye,
így bár egy-egy tartalom természetesen többféleképpen is értelmezhető, a hatósági eljárásban szubjektivitásról nincs szó, már csak azért sem, mert az elmúlt két évtizedben számos irányadó hatósági és bírósági döntés született ebben a tárgykörben.
Koltay András ugyanakkor megjegyezte:
Az elmúlt években egyre csökken a kiegyensúlyozottsági panaszok száma például a 2010-es évek elejével összevetve.
Ez szerinte vélhetően azzal függhet össze, hogy az online kommunikáció terjedésével valamelyest csökkent a televíziós és rádiós hírműsorok súlya. A vitát követően a költségvetési bizottság 11 igen és 5 nem szavazattal támogatta az NMHH 2023-as egységes költségvetési javaslatának parlament elé terjesztését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.