A Mol és a Budapesti Közművek (BKM) vezetése kedden aláírta a két cég közötti szándéknyilatkozatot, amely rögzíti a két társaság által közösen alapítandó új társaság létrehozásának és jövőbeni működésének fő alapelveit – olvasható a Fővárosi Közterület-fenntartó közleményében.
A nem kötelező érvényű szándéknyilatkozat szerint az új társaság tervezetten 2023. július 1-jétől, az új országos hulladékgazdálkodási koncessziós modellre történő átállást követően fogja ellátni Budapest és a központi régió hulladékgazdálkodási közszolgáltatási feladatait.
A közös vállalatnak 50-50 százalékos tulajdonosa lesz a BKM Budapesti Közművek és a Mol. A szerződő felek szándéka szerint az új vállalat régiókoordinátorként jövő júliustól látja el a hulladékgazdálkodási feladatokat Budapesten és mintegy 50 településen.
A fővárosi hulladékgazdálkodást ellátó eszközpark az új gazdasági társaság tulajdonába, kezelésébe kerül, és a mintegy 1300 fős szakembergárda is az új céghez kerül.
A magyar állam nyáron bejelentette, hogy a Mol nyerte a hulladékkoncessziós pályázatot. Ennek értelmében 2023. július 1-jétől kezdve,
35 évig a Mol lesz a felelős az évi mintegy 5 millió tonna magyarországi települési szilárd hulladék begyűjtéséért és kezeléséért. A lépés illeszkedik a Mol stratégiájába, amelyben azt tűzte ki célul, hogy a régió körforgásos gazdaságának vezető szereplője lesz.
A cég vállalta, hogy következő tíz évben mintegy 185 milliárd forint értékben hajt végre beruházásokat, és öt év alatt felépít egy új, évente minimum százezer tonna települési szilárd hulladék energetikai hasznosítására alkalmas létesítményt.
Hulladékfelhívás: mást állít a Mol, és mást a szakmai szervezetA Hulladékgazdálkodók Országos Szövetsége reagált a Világgazdaságban a Mol hulladékgazdálkodási terveiről szóló interjúra. Mint állítja: a Mol előzőleg nem egyeztetett vele az ajánlati felhívásának tartalmáról. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.