A Magyar Szakszervezeti Szövetségen kívül az összes részt vevő szervezet elfogadta a körvonalazódó minimálbér-megállapodást – tudtuk meg Perlusz Lászlótól, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkárától a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) mai ülése után.
Eszerint 2023. január 1-jétől a minimálbér 16 százalékkal bruttó 200 ezer forintról 232 ezer forintra, a garantált bérminimum bruttó 14 százalékkal emelkedne bruttó 260 ezer forintról 296 400 forintra.
Ugyanakkor a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) az éves átlagos inflációnál jóval nagyobb mértékű, 26 százalékos követeléssel állt elő korábban, lényegében következő, csütörtöki ülésen őket próbálják meggyőzni a felek.
Ahogy korábban megírtuk, kifejezetten szűk mezsgyén folytak idén a tárgyalások, az első pillanattól fogva az volt a legnagyobb kérdés, hogy mekkora lesz jövőre az infláció, illetve emelkedhet-e a minimálbér az éves átlagos inflációval azonos mértékben. A Liga Szakszervezetek és Munkástanácsok Országos Szövetsége is ezt fogalmazta meg minimumelvárásként (kivéve a MASZSZ-t), amitől vállalkozói oldal nem zárkózott el, bár a 15 százalékos minimálbér-emelés feltételeként fogalmazta meg a szociális hozzájárulási adó 2 százalékpontos csökkentését, ám Orbán Viktor miniszterelnök egyértelművé tette a KAVOSZ konferenciáján, hogy semmilyen adócsökkentésre nem számíthatnak jövőre a vállalatok. Emiatt is tartani lehetett attól, hogy a munkáltatói oldal nehezebben megy bele az alkuba, ám Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára már a múlt heti fordulóban is arról beszélt, hogy nagyon közel vannak az álláspontok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.