A vasi határnál fekvő Csér zsáktelepülés, az út a temetőnél véget ér – mindössze huszonhatan lakják – számol be róla a Kisalföld. A lap egy érdekes riportot közöl a faluról, ebből kiderül, új lakók úgy érkeztek, hogy az egyik helyi lakos, Nagy Balázs (képünkön) Sopronból költözött ide, miután vállalkozása a koronavírus-járvány alatt tönkrement. A polgármester fia pedig építkezik, így fordul elő, hogy negyven év után most épül új ház.
Magát a települést 1313-ban említik először, az 1700-as években még háromszázan lakták, aztán fokozatosan csökkent a népesség, a fiatalok elszivárogtak a faluból, így aztán nagy szó, hogy most van három-négy szülőkorba lépő, aki maradni akar. Egyetlen kiskorú él a településen, a polgármester ötéves unokája, aki menye, a falugondnok kisfia. Ha mindenkit összeszámolnak, azokat is, akik bár bejelentkeztek, de nem élnek itt, mint az osztrák állampolgárságú vajdaságiak, akkor a népszámláláskor összeírt 26-os szám felkúszik 33-ra.
Várallyay István huszonöt éve vezeti a települést. Feleségével együtt Ausztriában dolgoznak egy üvegházban Schwechat mellett. Mindennap három órát és kétszáz kilométert autóznak oda és vissza, az asszony vezet. A munkaképes korúak majdnem fele Ausztriában dolgozik, négyen a szeméttelepen, a többiek a közeli településeken, Répcelakon, Bükön, Sárváron. A minifalu költségvetése nem is kicsi, harmincmillió forint, és minden ősszel ötvenezer forint fűtési támogatás jár. A falu 18 háza közül egyetlenegy nem lakott, azt most három és fél millióért árulják. A teljes cikk itt olvasható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.