A Covid előtt sem nézett ki jól a világ, de az elmúlt időszakban két komoly fegyveres tűzfészek is kialakult. A világ lakosságának egynegyede él olyan övezetben, amelyekre direkt kihatással vannak a fegyveres konfliktusok – mondta Orbán Viktor a Magyar Állandó Értekezlet (MÁÉRT) ülésén a Várkert Bazárban. Az Origo tudósításából kiderült, hogy a kormányfő ezt követően megemlékezett a nemrég meghalt Pásztor Istvánról, aki stratégiai szerb–magyar szövetséget alakított ki.
Orbán Viktor a szlovákiai választásról azt mondta, hogy ismét felmerült a kérdés, hogy van-e értelme az etnikai politizálásnak. A magyar kormány álláspontja, hogy amíg van etnikai alap, addig van helye az etnikai alapú politizálásnak – tette hozzá. Romániában négy választás következik, mindegyik komoly próbatétel a magyarság számára, de a magyar kormány a lehetőségeihez képest segíteni fog az ottani magyarságnak.
A legfájdalmasabb pontja a magyar életnek Kárpátalja, ebben a pillanatban semmi sincs, amit Magyarország nyújtani tudna Ukrajnának.
Ukrajna honvédő háborúra vállalkozott, de nincsenek pontosan vállalt hadicélok – mondta a kormányfő. Nagyon nehéz támogatni egy olyan országot, amely definiált hadicélok nélkül folytat harcot – tette hozzá.
Orbán Viktor felhívta a figyelmet arra, hogy nem lokalizálták az orosz–ukrán konfliktust, hanem a teljes világra kiterjesztették. Semmilyen lépést nem teszünk, ami közelebb vinne minket a háborúhoz – hangsúlyozta.
Mindez nehéz helyzetbe hozta az ott élő magyarokat.
A nyugati stratégia összeomlott Ukrajna esetében, mivel nem győzött a fronton, és az orosz vezetés sem bukott meg. Ilyenkor két dolgot lehet csinálni: mindent folytatni, vagy pedig elemezni a helyzetet – ismertette a kormányfő. Orbán Viktor közölte, egy kereszténységen belüli háború zajlik most is, és hasonló történt a két világháborúban is.
Ennek eredménye, hogy a kínai és amerikai elnök csúcstalálkozóján szóba sem került Európa.
A Szovjetunió idején jobb volt a magyar oktatás helyzete Kárpátalján, mint napjainkban
– fogalmazott a kormányfő.
Megszületett Orbán Viktor hatodik unokájaA Szent Imre kórházban született meg szerda délelőtt Orbán Viktor miniszterelnök hatodik unokája, aki a Zsigmond Viktor nevet kapta. |
Orbán Viktor a migrációról azt mondta, nem beszélő gépeket vagy robotokat engedtek be az unióba, hanem embereket. A migráció nem egy racionális munkaerőimport, hanem egy kulturális átalakulás. Nemzeti hatáskörben kell maradnia annak, hogy egy adott országba ki léphet be – hívta fel a figyelmet. Világosan látszik a gázai terrortámadás után, hogy a beérkező migránsok a civilizációjukat és a vallásukat is behozzák. Jelenleg a keresztény hit nem képes arra, hogy a muszlim dinamizmust megváltoztassa – tette hozzá.
A muszlimok mindezek mellett nem akarnak szekularizálódni, és ezért a valóságos integráció lehetősége rendkívül csekély.
Fenn kell tartani a magyar álláspontot, és új idegenrendészeti törvényt kell alkotni, és az itt-tartózkodást jelentősen szigorítani kell – tette hozzá. Brüsszel továbbra is szét akarja osztani a migránsokat, migránsgettókat akarnak létrehozni, és ezt Magyarország elutasítja, és nem is fogja végrehajtani.
Minden, ami eddig stabil volt a világban, az most a szétcsúszás jeleit mutatja. Az EU egy szétcsúszásba fog fordulni, mert a tagállamok nem fogják végrehajtani a meghozott döntéseket – hívta fel a figyelmet Orbán Viktor. Mindez nem látványos, de felemészti az együttműködés kultúráját – idézte a kormányfőt az Origo.
A magyar egységnek ebben a helyzetben erősödnie kell, miközben több minden szétcsúszik.
Orbán Viktor rámutatott arra, hogy 2024–25-ben vissza kell térni az expanzív növekedéshez a határon túli támogatások területén is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.