Európai uniós támogatással, mintegy 450 millió forintból új gyártó- és szerelőcsarnokot és alapanyagraktárt épített a Ganzair Kompresszortechnika Kft. Kiskunhalason – közölte a cég stratégiai és marketingigazgatója. Kopasz Fabiola elmondta: a legújabb, negyedik, 1377 négyzetméteres – kötött pályás, 30 tonna teherbírású daruval és mobil árumozgatási lehetőséggel felszerelt – üzemük építéséhez a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) Plusz pályázatán 314,3 millió forint támogatást nyertek el.
A csarnokban gázkompresszorokat és hidrogéntermelő egységeket építenek majd össze.
A kiskunhalasi gyártóbázison mintegy száz fővel gázkompresszorokat, energetikai berendezéseket építenek, elsősorban magyarországi, szerbiai és romániai energetikai projektekhez. A támogatásból telepítettek egy 50 kilowatt teljesítményű napelemes rendszert is
– tette hozzá. Hangsúlyozta: a fejlesztésekkel a céget képessé tették a növekvő számú megrendelések teljesítésére, a korábbinál komplexebb gépek gyártására, együttműködésre a nemzetközi nagyvállalatokkal. A kapacitásbővítés technológiai fejlesztéssel is jár, amelynek révén bővül a termékskálájuk.
Egyre több gázkút termel Békés vármegyébenÜzembe állt a negyedik kút is a nyékpusztai lelőhelyen. A kutak nemcsak földgázt, de könnyűolajat is termelnek. |
A cég stratégiai és marketingigazgatója szerint az energiaszektor zöldítésével a fáklyagázkompresszorok iránti igény növekedése prognosztizálható, éppen ezért a terveik között szerepel egyedi tervezésű, nagyméretű gázkompresszorok – akár 4 megawatt teljesítményhatárig – összeszerelése, valamint zöldhidrogén-technológiai berendezések szériagyártása.
A magyar tulajdonú vállalkozás a nagy múltú Ganz-gyárak műszaki hagyományainak egyik folytatójaként az egyedüli hazai gyártó, egyben rendszerintegrátor a gáz-, iparilevegő- és járműkompresszorok, továbbá áramfejlesztők területén.
Az igazgató hangsúlyozta, az energiafüggetlenség és dekarbonizációs célok elérése miatt rövid és középtávon szükség lesz karbonszegény hidrogénre, amelyet PEM elektrolizálóval lehet előállítani úgy, hogy a napenergiából (zölden) előállított villamos áramot használják a víz hidrogénre és oxigénre bontására. A Ganzair a PEM (proton exchange membrane) típusú elektrolizálópiacra gyártóként készül belépni az egy megawattos szegmensben.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Ganzair Kompresszortechnika Kft. árbevétele 2022-ben több mint 5,1 milliárd forintra nőtt az előző évi közel 4,5 milliárd forintól, a bevétel mintegy 15 százaléka exportból származott. Adózott eredménye 403 millió forintról 526 millió forintra emelkedett. Az igazgató tájékoztatása szerint az árbevételük 2023-ban 6 milliárd forint körül alakult.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.