A kormány célja, hogy kiszélesítse és elmélyítse a gazdasági együttműködéseket, erre az elmúlt napok találkozói alapján jó esély mutatkozik – közölte az Egyiptomban tartózkodó és tárgyaló Nagy Márton. A nemzetgazdasági miniszter hozzátette: a két ország közötti relációnak jelenleg három zászlóshajóprojektje van.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a közleményében részletezte, hogy Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és delegációja egyiptomi látogatása keretében ma Kamel al-Vazir közlekedési miniszterrel, valamint Ahmed Samir kereskedelemért és iparért felelős miniszterrel is tárgyalt. A megbeszélések fő témája a két ország közti jelentősebb gazdasági projektek és előrehaladásuk volt.
A Nagy Márton által említett három fő zászlóshajó a következő:
A nemzetgazdasági miniszter kiemelte: a gazdasági kapcsolatokat az agrárium és az orvostechnikai eszközök területe mellett többek közt a kutatás-fejlesztésben, valamint az infokommunikációs szektorban lehetséges tovább bővíteni.
Az NGM tegnap arról számolt be:
Egyiptom Észak-Afrika gazdasági szempontból egyik legkiemelkedőbb állama, GDP-jének értéke megközelíti a 400 milliárd dollárt,
továbbá olyan kiemelkedő fontosságú nemzetközi szervezetek tagja, mint az Arab Liga és az Afrikai Unió. Az egyiptomiak technológiai fejlődése dinamikus, az előrelépési ütemük kiemelkedő az afrikai kontinensen.
A csaknem 25 fős magyar küldöttség üzleti partnert kereső, technológiaintenzív tevékenységet végző magyar vállalkozások, egyetemek és kutatóintézetek képviselőiből áll.
Az egyiptomi Információtechnológiai Ipari Fejlesztési Ügynökség (ITIDA) szervezésében létrejött üzleti fórumon a magyar nemzetgazdasági miniszter kiemelte, hogy a versenyképesség jelentős növelésének kulcsa és a jövő technológiája a mesterséges intelligencia (MI), amely egyszerre járul hozzá a beruházások és a hatékonyság növeléséhez.
Magyarország 2030-ra az EU tíz digitálisan legfejlettebb országa közé akar tartozni.
Ennek érdekében kettős transzformációt kell megvalósítani, azaz a zöldátállás mellett végre kell hajtani a digitális átállást is. Hazánk mesterséges intelligenciára (MI) vonatkozó célja, hogy 2030-ra
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.