A nyugat-európai repülőgépgyártó rendelésállománya 12,9 milliárd dollárral bővült a bemutató hét napja alatt. A 127 repülőgépből 58-ra megkötötték a szerződést, 69-ről pedig úgynevezett egyetértési megállapodást (Memoranda of Undrstanding, MoU) írtak alá.
A megkötött szerződések értéke 6,4 milliárd dollár. A vásárlók jellemzően közel-keleti és ázsiai légitársaságok, amelyek a világgazdasági válság ellenére terjeszkednek. A legnagyobb megrendelést a Qatar Airways adta le, a társaság 24 gépet vásárol az A320 család típusaiból. A partnerek között egy magán vásárló volt, ő egy Airbus Corporate Jet (ACJ) A320 Prestige típusú luxusrepülőt rendelt a 48. Párizs-Le Bourget-i Nemzetközi Légi- és Űrszalonon.
Az egyetértési megállapodásokba foglalt rendelések értéke 6,5 milliárd dollár. Ebben a kategóriában az első a Wizz Air diszkont légitársaság, amely 50 darab A320-as megrendeléséről írt alá megállapodást, az Airbus honlapján megjelent közlemény szerint 3,8 milliárd dollár értékben. A gazdasági válság megrendítette a légi közlekedési ágazatot. A Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség (IATA) becslése szerint a világ légitársaságainak vesztesége idén elérheti a 9 milliárd dollárt. A gyártók is küszködnek.
Az Airbus-anyavállalat EADS nyeresége 40 százalékkal csökkent az idei első negyedévben. A legnagyobb európai repülőgépgyártó amerikai vetélytársa, a Boeing 50 százalékos profitcsökkenést szenvedett el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.