A legtöbb amerikai szerint az államnak nem lenne szabad az adófizetők pénzéből megmentenie végveszélybe került magáncégeket, derül ki a Lehman Brothers befektetési bank csődjének első évfordulóján készült kutatásból.
A lakosság 60 százaléka úgy véli, a kormányzati intervenció akkor sem elfogadható, ha csak így lehet megóvni a nemzetgazdaságot a tönk szélére jutott vállalkozás bukásából fakadó károktól, és csak így lehet elkerülni munkahelyek felszámolását. Csupán 38 százalék támogatja az ilyen típusú állami szerepvállalást.
A Nemzetközi Valutalap (IMF) számításai szerint mostanáig több mint 10 ezer milliárd dollárt fordítottak a kormányok világszerte a Lehman bukását követően globális méretűvé terebélyesedett válság megfékezésére.
Az AP hírügynökség és a nemzeti alkotmány központ (National Constitution Center) megbízásából készült felmérést a GfK Roper közvélemény-kutató intézet készítette 1001 amerikai állampolgár megkérdezésével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.