A gazdasági válság óhatatlan magyarországi velejárója a munkalehetőségek beszűkülése, a munkavállalók utcára kerülése. Mindeközben az Európai Unióban hivatalosan jelenleg is több mint 800 ezer betöltendő állás van, és sokszor csak a munkaerő megfelelő mobilitása hiányzik.
Részben e szempontokat is szem előtt tartva szervezik meg ismét az állásbörzét. Az október 17-i rendezvényen az álláskeresők közvetlenül találkozhatnak a külföldi munkaadókkal, megismerhetik az állásokat kínáló országok munkaviszonyait és jogi segítséget is kaphatnak. Emellett pályaválasztási, uniós továbbtanulási és önéletrajz-írási tanácsadás is a látogatók rendelkezésére áll – mégpedig ingyen.
Az állásbörze legnagyobb előnye az álláskeresők és a munkáltatók közötti közvetlen kapcsolat kialakításának lehetősége, az eseményen megjelenő külföldi foglalkoztatási szolgálatok EURES tanácsadói pedig pontos és hiteles útmutatást nyújtanak az Európai Gazdasági Térség tagállamainak élet- és munkakörülményeiről, munkaügyi szabályozásáról, tanácsot adnak az érdeklődő álláskeresőknek a külföldi álláslehetőségekről - olvasható a lapunkhoz eljuttatott közleményben.
Az EURES
Az EURES (Európai Foglalkoztatási Szolgálat) 1993-ban jött létre és 31 európai ország Állami Foglalkoztatási Szolgálatát tömöríti magában. Tagjai az Európai Gazdasági Térség országai: az EU-tagállamok, valamint Norvégia, Izland, Liechtenstein és Svájc. A magyarországi EURES hálózat célja, hogy tájékoztatást, útmutatást és tanácsadást nyújtson az érdeklődők számára az Európai Gazdasági Térség álláslehetőségeiről, valamint élet- és munkakörülményeiről, illetve hogy segítséget nyújtson azon munkáltatók számára, akik más országokból érkező munkavállalókat szeretnének alkalmazni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.