BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Úgy jön a közönség a tőzsdére, mintha láthatná Elvis-t élőben

Kapitális V-alakú kilábalásban vagyunk egyesek szerint, vége a recessziónak, és még ezernyi pénzpiaci alap van, akik túlságosan nagy készpénzállományon csücsülnek. Nos, ilyen hírek és a raliból való kimaradással kapcsolatos vételi pánik hajtja az eszközárfolyamokat. Úgy jön a közönség a tőzsdére, mintha ismét láthatná Elvis-t élőben – írja a Cashline.

Állítólag Ben Bernankeről már készül a bronzszobor, amit a Wall Street-en fognak felállítani a New York-i tőzsdepalota lépcsői előtt. Egy rossz hír viszont van, bár ez nem valószínű, hogy a következő minutumban megállítja a ralit: eszközár növeléssel nem lehet megoldani reálproblémákat, azaz ha mindenkinek ugyanannyi pénzt adunk (kölcsön), ettől még az egymással szembeni tartozásaik reálértelemben és relatív értelemben nem változik, csak a körbetartozás leosztása módosul és időt nyernek a szereplők.

Ha pedig nem szívják elég hamar vissza a rendszerbe pumpált pénzt, azzal a piaci mechanizmusok megfojtják a reálgazdaságot (nyersanyagárak az egekbe lőnek, költségoldali infláció, miközben nem lesz reálgazdasági kereslet), a leginkább rettegett szcenárió jöhet, reálgazdasági visszaesés inflációval megspékelve. Persze ettől még ma tovább roboghat a vonat, a következő állomás nevét még nem látjuk….

A Mol is csökkentette finomítói kihasználtságát az utóbbi időszakban válaszul az alacsonyabb üzemanyag-keresletre (az átlagos kihasználtság 95 százalékról 92 százalékra csökkent). Ez a lépés egybecseng az OMV tegnapi bejelentésével, amelynek értelmében hasonló okok miatt átlagosan 5 százalékkal redukálja a kihozatalt a nyugat-európai finomítóiban. Mindazonáltal megjegyeznénk, hogy az utóbbi hetek jelentős javulást hoztak a finomítói környezetben, bár a kilátások továbbra is bizonytalanok.

Minimum 400 fős létszámleépítésre készül az MTelekom, amely a jelenlegi dolgozói létszám kb. 3,7 százalékát teszi ki. A lépés jövőre kb. 6,5 milliárd forintos megtakarítást hozhat, amelyhez idén év végén és jövő év elején összesen 7 milliárd forintos költség kapcsolódik.

A társaság a szakszervezetekkel 2010-ben az idei évhez képest 1,5 százalékos átlagos béremelésről állapodott meg, emellett a 2011-2014-es időszakra egyes végkielégítéshez kapcsolódó tételekben is jelentős csökkentést ért el a társaság. A bejelentés egybevág a társaság korábbi bejelentéseivel, amelyekben a szervezeti struktúra karcsúsítását tőzték ki célul.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.