Igaz, a segélykérelmek számának visszaesése a kérelmezések szigorodó feltételeinek is volt köszönhető, az éves csúcsra futó pesszimizmus (AAII szentiment index) támogatta a vételi pánikot, amelyben az esésre játszók kénytelenek voltak visszavenni korábbi eladási pozícióikat, valamint a nagy házak propaganda gépezete is újra bedobta a "mégsincs dupla mélypont" szlogent.
A Goldman Sachs "sztárcsapatának" ajánlása szerint venni kell a részvényeket hosszú távra, mert sem a gazdaság, sem a tőzsde nem néz szembe dupla aljjal, sokkal inkább dupla csúccsal. Az emelkedésnek szintén erőt adott egy, a Yahoo-ra érkező felminősítés, valamint a kiskereskedelmi szegmenes sem okozott csalódást a júniusi eladási számok publikálása után. A hangulatot fokozta az EKB elnökének, Trichet-nek a tegnap délutáni nyilatkozata, aki szerint a gazdasági fellendülés ugyan hordoz veszélyeket, de egyelőre erősödni látszik.
Ázsiában szintén optimizmus tombolt, annak ellenére (vagy részben pont azért?), hogy Malajzia és Dél-Korea jegybankjai is megemelték az irányadó kamatot, hogy elkerüljék a gazdaság túlhevülését. Korábban, az elmúlt két hétben, India és Taiwan is emelt az alapkamaton. Változás az alaptónusban, hogy most a kínai tőzsde is részt vett a szárnyalásban, közel 3 százalékot tudott hozzátenni a ralihoz a reggeli órákban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.